Sırrı Vural Bilen ResimDeğerli Sektör Temsilcileri,

Doğalgaz santraline sahip firmalarımız sektörde yaşanan sıkıntılar nedeniyle oldukça zor bir dönemden geçmektedir.

Özellikle maliyetlerin yüksek olması ve piyasada oluşan doğalgaz fiyatlarının da düşük kalması sebebiyle santrallerimizin inşasında kullanılan kredilerin geri ödemelerinde büyük sıkıntılar yaşanmakta, birçok firmamız sektörden çekilmek durumunda kalmaktadır.

Sektörümüze yönelik söz konusu sıkıntılarımızı gidermek adına 2014 yılından beridir aktif olarak çalışmaya devam ediyoruz.

Doğalgaz Santrallerimizin sorunlarına çözüm aramak, santraller arası dayanışma ve işbirliğimizi arttırmak amacıyla kurmuş olduğumuz, “Anadolu ve Trakya Doğalgaz Santralleri Derneği”miz, ülkemizde doğalgaz santralleri yetkililerini tek çatı altında toplayan ilk dernek olma özelliğini taşımaktadır.

Yeni dönemimizde de tüm sorunlarımızı yakından takip edeceğimiz ve sorunlarımıza tüm resmi kurumlar nezdinde çözüm aramaya devam edeceğimiz hususunu özellikle vurgulamak isterim.

Bu anlayışla, sektörümüze yönelik yaşanan tüm sorun ve önerilerimizi her zaman tarafımıza iletmeniz dileğiyle, ülkemizde faaliyet gösteren tüm doğalgaz santrali yetkililerine Derneğimizin kapılarının açık olduğunu ve sektör temsilcilerimiz ile işbirliği halinde çalışmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtirim.

Saygılarımla,

Sırrı Vural BİLEN
Anadolu ve Trakya Doğalgaz Santralleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı